מה אנחנו עושים

קבוצת SFI פועלת מזה עשור לקידום חשיבה תוצאתית בפרויקטים חברתיים מבוססי השקעת אימפקט, מדידה חברתית וכלכלית, ניהול מבוסס נתונים ותכניות הכשרה

מוצרי תשלום עבור תוצאות

מודלים של תשלום עבור תוצאות- Pay For Success חלק מכלכלת אימפקט, פעולה חברתית שמניבה שורת רווח כפולה- חברתית וכלכלית. זהו מודל מימון לתוכניות חברתיות, שבו התשלום מותנה בהשגת תוצאות מוגדרות מראש:
1.נגדיר את האתגר החברתי ונפתח התערבות חדשנית.
2. נקבע יעדי תוצאה מדידים, למשל- שיעור השמה בעבודה של אוכלוסייה מסוימת.
3. נבחר גוף חיצוני מומחה שיפעיל את התוכנית.
4. הגוף המפעיל יקבל תשלום רק אם יושגו התוצאות שנקבעו מראש. בדרך זו נוצר תמריץ לארגונים להשיג תוצאות מיטביות.

אגרת חוב חברתית
מודל של מימון משולב
Social Impact Bond
PPP Private-Public Partnership

כסף ממשלתי/פילנטרופי פוגש משקיעים חברתיים, על מנת לפתור אתגר חברתי הדורש מימון מיידי, שכן אין את המשאבים להמתין לתוצאות הפרויקט. פרויקטים אלה נשענים על היכולת למדוד את ההצלחה הייחודית של התוכנית ביצירת אימפקט חברתי. במידה ותוצאות הפרויקט חיוביות, משלם הגוף ציבורי (בד"כ המדינה) חזרה למשקיעים תשלומים ההולכים וגדלים ככל שהתוצאות החברתיות טובות יותר.

אגרת חוב קריירה
Career Impact Bond

משתתף מאוכלוסיית גיוון עבר הכשרה להייטק ללא תשלום. במידה והוא מוצא עבודה בשכר גבוה- הוא מתחיל להחזיר את עלות ההכשרה. הגוף שמפעיל את התוכנית גם מקבל תשלום עבור התוצאות- למשל עבור השמה. ההפעלה מאפשרת להעניק משאבים בהתאם לתוצאות התעסוקתית הצפויה ולא בהתאם להיקף הכספים הזמינים באותה עת. כלי זה ממנף כסף ממשלתי או פילנתרופי באמצעות מודל אימפקט אסטרטגי וחכם.

תעריפון תוצאות
Outcomes Rate Card

כלי לגופים ציבורים לשלם לספקי שירותים עבור השגת תוצאות. מדובר ברשימת תוצאות המחוברות לתשלום מקסימלי מוצע (עליו מבוצע התימחור). לאחר שנזהה את הבעיה החברתית, נפרסם קול קורא לספקים אשר יציעו תוכניות התערבות חדשניות. הספקים יקבלו תשלום רק עבור תוצאות מוצלחות של הפרויקט.

פרויקטים בתחום תשלום עבור תוצאות

משתתפות בתכנית אג"ח חברתית להפחתת בדידות קשישים וקידום הזדקנות מיטבית
ב- 25%

בממוצע ירד היקף הבדידות

עידן‭ ‬חדש

אג"ח חברתית להפחתת בדידות קשישים וקידום הזדקנות מיטבית

חרדים ומנחה מפתחים יחד במחשב ודנים. כחלק תכנית מפתחים
9 מ׳ ₪

היקף‭ ‬ההשקעה‭ ‬בפרויקט

מפתחים

שילוב גברים חרדים בהייטק

תמונה משותפת מתכנית אג"ח חברתית להגדלת מספר בוגרי 4 ו-5 יחידות מתמטיקה ועברית ברהט
1,350‭ ‬

משתתפים

מומנטום

אג"ח חברתית להעלאת מספר בוגרי ארבע וחמש יחידות בבגרות במתמטיקה ועברית ברהט

אייקון זכוכית מגדלת

שרותי מדידה ומחקר

אנחנו עוזרים למקבלי ומקבלות החלטות להשתמש בכוח של נתונים ובמודלים כלכליים-חברתיים על מנת לפתור בעיות חברתיות בישראל, בפרט בתחומי הרווחה, בריאות, חינוך ותעסוקה וכן בעולמות הפיתוח הכלכלי.

אסטרטגיית מדידה ונתונים

אנחנו עוזרים לארגונים ותכניות לבנות וליישם אסטרטגית מדידה ונתונים, החל משלב הגדרת התוצאות לתהליכים חברתיים, דרך פיתוח מדדים למעקב, בניית כלי מדידה ותשתיות טכנולוגיות למעקב ועד לפיתוח שגרות עבודה סביב הנתונים הנאספים ובניית תרבות ארגונית שלומדת מנתונים ומשתפרת. אנחנו מודדים בפועל תכניות חברתיות על מנת לזהות מה עובד, וכן מבצעים תהליכי מחקר וסקירות לאיתור פרקטיקות חברתיות מובילות בארץ ובעולם.

פרקטיקת הייעוץ והמחקר הכלכלי

מובילה פרויקטים לבחינת המשמעות הכלכלית-חברתית של פרויקטים חברתיים, סוגיות ציבוריות ומהלכי מדיניות בישראל. SFI מתמחה באומדן המשמעויות הכלכליות הישירות והעקיפות ברמה הלאומית של תופעות חברתיות לצד בחינת פוטנציאל התועלת וה-S/ROI של חלופות השקעה, מדיניות ופיתוח מענים ייעודיים. בין התוצרים שזמינים ציבורית

מחקר כמותי

אנחנו בונים ומנתחים סקרים ושאלונים ומסייעים לארגונים בניתוח הנתונים הקיימים במערכות שלהם ומידע מנהלי רלוונטי במטרה לאתר צרכים של קהלי יעד, להתאים התערבויות ולמדוד הצלחה והשפעה של תכניות חברתיות. הצוות שלנו מיומן מאוד בחילוץ וחיבור נתונים בעולמות החברתיים והציבוריים וכן בשימוש בכלים סטטיסטיים מתקדמים לטובת ניבוי וחיזוי ובחינת השפעה של התערבויות שונות.

פרויקט בתחום המדידה והמחקר

פרויקט ה STEM

הערכה ומדידה של פרויקט ה STEM

כחלק מפרויקט אסטרטגי של פדרצית קליבלנד בתחום קידום ה-STEM ומיומנויות המאה ה-21, החל ב2019 תהליך רחב היקף של מדידה והערכה ב-4 יישובים, המייצגים אוכלוסיות מוחלשות, שבהישגי תלמידיהם קיים פער לעומת הישגי האוכלוסייה הכללית. בהמשך הורחב הפרויקט ליישובים נוספים בתמיכת פדרציית שיקגו. במסגרת הפרויקט פותחו כלי מדידה והערכה מדעיים רבים, נוצרו תהליכי עבודה קבועים ותוכניות עבודה הוטמעו בשגרה לטובת הערכה ומדידה של פרויקט ה-STEM. פותח מדד STEM ארצי לכלל הרשויות המקמיות בישראל, המתעדכן אחת לשנה במפת ה-STEM האינטראקטיבית. כמו כן גובש בנק ייחודי של כ-140 כלי מדידה והערכה מעצבת המיושמים ב-7 יישובים שונים בהם מופעלות תוכניות בתחום ה-STEM.

ילדים מרכיבים יחד רובוט קטן
7

רשויות מקומיות

פרויקט ה STEM

הערכה ומדידה של פרויקט ה STEM

פתרונות דאטה
לעולם החברתי

אנחנו מפתחים כלים שעוזרים לארגונים ציבוריים וחברתיים להפוך נתונים לכלי ניהולי משמעותי. מפתחים מערכות וכלים לאיסוף נתונים וכן מאפיינים ובונים דשבורדים וכלים שמנגישים נתונים למקבלי ומקבלות החלטות.

אפיון ופיתוח דש-בורדים וכלי הנגשת נתונים

אנחנו מאפיינים ומפתחים דש-בורדים וכלי הנגשת נתונים המחוברים לתהליכי הניהול וקבלת ההחלטות בארגון ומותאים לצרכים של עובדים ומנהלים.

אפיון ופיתוח כלי איסוף נתונים

אנחנו מאפיינים ומפתחים סקרים ושאלונים וכן מאפיינים צרכים ממערכות מידע לאיסוף נתונים בארגון, בהתאם למדדים שהארגון הגדיר והשאלות הניהוליות שהוא שואל את עצמו. בתהליך העבודה מושם דגש על הערך המוסף מהכלים והמערכות לכל הגורמים המעורבים, מדרגי השטח, דרך ניהול הביניים ועד הנהלת הארגון.

פרויקטים בתחום פתרונות הדאטה לעולם החברתי

פגישת המחזור הראשון של מעבדאטה - יושבים ועובדים בקבוצות

קהילת הדאטה

התנעת הפרויקט ברהט עם ראש העיר, מנכ"ל החברה הכלכלית, בעלי.ות תפקיד מרכזיים.ות בעירייה וצוות נובה
32

רשויות השתתפו בקורס ייעודי

הנעת רשויות מקומיות לעבודה מבוססת נתונים

נובה מקבוצת SFI

קובצה מסביב לשולחן ארוך עם מחשבים ומקרן כחלק מקורס מובילי נתונים לעמותות ולרשויות מקומיות
יותר מ-60

עמותות כבר הוכשרו

קורסי מובילי נתונים לעמותות ולרשויות מקומיות

נובה מקבוצת SFI

אייקון מטרה

ניהול לתוצאות אפקטיביות

ורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית סחטיר בלובק. תצטנפל בלינדו למרקל אס לכימפו, דול, צוט ומעיוט - לפתיעם ברשג - ולתיעם גדדיש. קוויז דומור ליאמום בלינך רוגצה. לפמעט מוסן

מדידה שוטפת של התקדמות

אנחנו מאמינים במדידה שוטפת של התקדמות של תכניות חברתיות ותקשורת שוטפת ופתוחה סביב הצלחות ואתגרים. הצוות שלנו מנוסה בהבניית תהליכי עבודה שיאפשרו מעקב שוטף ובזיהוי נקודות עצירה ללמידה מעמיקה של מה עובד ומה לא.

כלים טכנולוגיים למעקב ושיפור

אנו מפתחים כלים טכנולוגיים למעקב שוטף אחר הצלחת תוכניות חברתיות בזמן אמת, כגון אפליקציות וכלי איסוף נתונים. כלים אלה מספקים לנו הבנה עמוקה יותר של תרומת התוכניות על ידי ניתוח נתונים ודיווחים, ומאפשרים זיהוי מהיר של בעיות ופערים הדורשים טיפול.

פרויקט בתחום ניהול לתוצאות אפקטיביות

רכש חברתי

שותפות עם הממשלה לגיבוש והטמעה של עבודה מבוססת תוצאות. נובה מקבוצת SFI

עבודה עם צוות רכש חברתי במשרד רוה"מ ששם לו למטרה לשפר את האיכות והאפקטיביות של שירותים חברתיים הניתנים במיקור חוץ באמצעות מיקוד בתוצאות ובמדידה. כתיבת המלצות מדיניות, ולאחר מכן ליווי שירותים חברתיים לאומיים מגוונים בבנייה והטמעה של מערכי מדידה.
הליווי כולל ליווי של הארגונים בשטח– עבודה עם הצוות המקצועי, הגדרת התוצאות הרצויות ומדדי הצלחה, ועל בסיסם אפשרות לבניה והטמעה של כלים לאיסוף וניתוח נתונים. הכלים מאפשרים לעקוב אחר התקדמות המוטבים, לנהל שיח מבוסס נתונים, להבין מה עובד ומה כדאי לשנות או לשפר – כדי לתת שירות אפקטיבי ומדויק לצרכי המוטבים.

ליווי עו"סיות בתים חמים במחוז דרום- הדרכה לשימוש בכלי מדידה שפותח בפרויקט למעקב אחר מצב הנערות בבתים
ל- 10

שירותים חברתיים שונים בוצע התהליך עד כה

רכש חברתי

שותפות עם הממשלה לגיבוש והטמעה של עבודה מבוססת תוצאות. נובה מקבוצת SFI

ליווי השקעות אימפקט ופילנתרופיה

אנו מציעים מגוון רחב של שירותי ייעוץ, ליווי ומדידת השקעות/תרומות למשקיעים ו/או פילנתרופים המעוניינים לייצר השפעה חיובית וברת קיימא; החל מפיתוח אסטרטגיית אימפקט ומודלי מימון חדשניים; דרך מיפוי תחומי השקעה ואיתור הזדמנויות מתאימות; ליווי תהליך קבלת ההחלטות; מדידת האפקטיביות, האימפקט והתשואה של ההשקעה בהתאם למדדים גלובליים; ועד הקמה וניהול של קרן אימפקט. השירותים המוצעים הינם גמישים ומותאמים אישית, בכדי להבטיח תהליך יעיל ובעל אימפקט משמעותי.

ליווי השקעות

ליווי פילנתרופיה

אסטרטגיית אימפקט

פרויקט מבוסס ליווי השקעות ופילנתרופית אימפקט

הקמת קרן אימפקט חברתית

הקמה ותפעול של קרן אימפקט ליצירת הזדמנויות השקעה במודל של פילנתרופיה מתקדמת וקידום מודל פיננסי בר קיימא במגזר החברתי והפילנתרופי.
איתור הזדמנויות השקעה במיזמים חברתיים מניבי הכנסה הזקוקים למימון לטובת הרחבת האימפקט החברתי שלהם. זאת לטובת יצירת הזדמנויות להשקעות אימפקט עבור משקיעים ופילנתרופים.

הדמייה של מחשב עם תמונות מהקמת קרן אימפקט חברתית
2

סבבי השקעה במיזמים חברתיים התבצעו

הקמת קרן אימפקט חברתית

אייקון בועות דיבור

הכשרות הדרכות
ובניית אקוסיסטם

ורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית סחטיר בלובק. תצטנפל בלינדו למרקל אס לכימפו, דול, צוט ומעיוט - לפתיעם ברשג - ולתיעם גדדיש. קוויז דומור ליאמום בלינך רוגצה. לפמעט מוסן

קורסים

סדנאות

DatA.IL היא קהילת חדשנות הרותמת דאטה ו- AI לטובת הציבור

הקהילה היא מיזם משותף של עמותת נובה מקבוצת SFI, משרד הכלכלה, מערך הדיגיטל הלאומי ורשות החדשנות, בשותפות עם משרד רה""מ, משרד המדע והלמ""ס. מטרת הקהילה היא להצמיח אקוסיסטם בו דאטה וAI משמשים לפתרון האתגרים העומדים בפני החברה הישראלית ולרתום את הכוח של המידע הציבורי. זאת דרך חיבורים ושיתופי פעולה בין המגזר הציבורי, העסקי, אקדמי ועמותות.

פרויקטים מבוססי הכשרות הדרכות ובניית אקוסיסטם

הדמייה של מסך טאבלט עם גרפיקה של תו מידות לאפקטיביות
220

עמותות בעלות תו בתוקף

תו מידות לאפקטיביות

תו לאומי הבודק את האפקטיביות של עמותות. מידות מקבוצת SFI

קובצה מסביב לשולחן ארוך עם מחשבים ומקרן כחלק מקורס מובילי נתונים לעמותות ולרשויות מקומיות
יותר מ-60

עמותות כבר הוכשרו

קורסי מובילי נתונים לעמותות ולרשויות מקומיות

נובה מקבוצת SFI

בניית‭ ‬מדד‭ ‬ארגוני‭

‬להערכת‭ ‬האימפקט‭ ‬של‭ ‬ארגון‭ ‬שותפויות‭ ‬רוטשילד‭ ‬לפיתוח‭ ‬מנהיגות‭ ‬לצמצום‭ ‬פערים

אייקון חרבות ברזל

חרבות ברזל

מתגייסים לשיקום החברה הישראלית
בעת הזו המטרה היא למנף תקציבים ממשלתיים ע""י גיוס מימון משלים שיוקצה לשיקום הנפגעים, העוטף, העורף והפעילות החברתית-כלכלית שנפגעה בעקבות המלחמה. הקבוצה מתמקדתת במתן סיוע לרשויות מקומיות ולמגזר החברתי באיסוף, ניהול וניתוח נתונים על מנת למפות צריכם ואתגרים העולים מהשטח ולהתאים מענים ופעילות מיטבית בכלל התחומים עם דגש על אוכלוסיות שנפגעו ישירות מהצב ואוכלוסיות סיכון.

בשדה החברתי והנפשי

- פרויקט לאיתור ושמירת הרצף הטיפולי בילדים במצבים רגשיים מורכבים
- סיוע בהגדרת מדדי תוצאה מדידים לתוכניות שיקום וחוסן, עיצוב מערכי הערכה ומדידה לתוכניות, למען ימצו את פוטנציאל האימפקט שלהן
- הפעלת גישת ה-IPS כחלק ממערך השיקום של פוסט-טראומתיים שתאפשר את הגברת החוסן של אוכלוסייה זו, לטובת השתלבות מיטבית בחברה הישראלית.

בשדה הכלכלי

הקמת קרן לקידום תעסוקה מגוונת במודל אג""ח קריירה, המבטיחה פתרונות תעסוקה איכותיים שיוכלו בתורם להבטיח את החוסן הכלכלי. הקרן תמנף תקציבים ממשלתיים עם כספי המגזר העסקי והאזרחי, תממן הכשרות מקצועיות בענפים ועיסוקים מגוונים, תעניק ליווי תעסוקתי ותסייע בהשמות למשרות איכותיות. הקרן תפעל במודל מבוסס תוצאות ותספק מענה לאתגרי המעסיקים ואתגרי שילוב בתעסוקה.

רשויות מקומיות

עבודה עם שותפים מהפילנתרופיה, ממערך הדיגיטל הלאומי, רשות החדשנות, משרד ומשרדי הממשלה השונים: סיוע בייעוץ והעמדת סל כלים גמיש לכל רשות מקומית, ארגון חברתי והתארגנות אזרחית סיוע ממוקד ביצירת מסדי נתונים למעקב אחר אוכלוסיות רגישות וחיבור למיזמים הלאומיים. פיתוח תשתיות דאטה כדי לטפל בסוגיות של שיקום ו""היום שאחרי"" על בסיס ידע ומודלים שכבר פותחו אצלנו בתחומי עסקים קטנים ותעסוקה– היבטים קריטיים לשיקום.

פרויקטים קשורים